Muusikkojen liitto rakentuu 21 osastosta, ja jokainen liiton jäsen kuuluu niistä yhteen. Lue lisää osastoista niiden omilta sivuilta.

Aux ry on musiikin tuottajien ja teknologien yhteisö, jonka perusperiaatteina on tuoda alan tekijät yhteen, luoda pohja keskustelulle ja toimia siltana yhteistyötahoille.

Toiminnanjohtaja: Teemu Hammaren, 050 5960 455, teemu.hammaren@auxry.com

Puheenjohtaja: Aleksi Villberg
Varapuheenjohtaja: Teemu Hammaren

Jäsenet:

Oona Kapari
Matias Kiiveri
Rosku Lohineva
Janne Viksten

Varajäsenet:

Miikka Huttunen
Arttu Peljo

info@auxry.com

Freelancemuusikot ry on rock-, jazz-, ravintola-, keikka- ja studiomuusikkojen valtakunnallinen osasto, johon kuuluu yli 1000 jäsentä.

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Pekka Lehti, +358 (0) 40 558 2949, pekkalehti@me.com
Varapuheenjohtaja: Anna Dantchev

Jäsenet:

Aki Hauru
Elina Hjelt
Olli Krogerus
Emma Kuntsi
Jussi-Pekka Piirainen
Reeta-Leena Vestman

Sihteeri: Jenni Karjalainen, +358 (0) 40 847 3828, sihteeri.freelancemuusikotry@gmail.com

Ulkopuoliset asiantuntijat:

Jaakko Kämäräinen, jaakko.kamarainen@muusikkojenliitto.fi
Juho Viljanen, juho.viljanen@muusikkojenliitto.fi

Helsingin Muusikot ry:n jäseniä ovat helsinkiläisten orkesterien muusikot, klassisen musiikin opiskelijat sekä klassisen alan freelancemuusikot. Jäseniä yhdistyksessä on tällä hetkellä noin 850.

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Miikka Saarinen, +358 (0) 40 559 1477
Varapuheenjohtaja: Sami Koivukangas, +358 (0) 41 539 1873

Jäsenet:

Katja Ceder, +358 (0) 41454 3590
Veli-Matti Iljin, +358 (0) 50 512 0063
Teemu Mattsson, +358 (0) 50 514 9944
Jukka Rantamäki, +358 (0) 40 504 2550
Tuula Riisalo, +358 (0) 40 512 3364
Riitta-Liisa Ristiluoma, +358 (0) 40 7433 682
Erkki Suomalainen
Tuukka Vihtkari, +358 (0) 50 66 527

Sihteeri: Erkki Suomalainen, +358 (0) 50 569 2969

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@helsinginmuusikot.fi

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Petri Vallius, +358 (0) 40 502 5391, petri.vallius@joensuu.fi
Varapuheenjohtaja: Lauri Mykrä, +358 (0) 40 559 6892, lauri.mykra@joensuu.fi

Jäsenet:

Klaus-Peter Haav, +358 (0) 50 380 5095, klauspeter.haav@gmail.com
Elina Jalas, elina.jalas@joensuu.fi
Tony Moisio, tony.moisio@gmail.com
Kyösti Varis, +358 (0) 40 715 3815, kyosti.varis@joensuu.fi

Sihteeri/taloudenhoitaja: Dora Migroczi, +358 (0) 44 333 1822, doramigroczi@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Visa Kohva, +358 (0) 50 366 4300

Jäsenet:

Sampo Haapaniemi, +358 (0) 44 507 4833
Evgenija Podymalkina, +358 (0) 40 470 3439
Juha Pikkarainen, +358 (0) 40 095 8083
Anna Erokhina, +358 (0) 41 317 0219

Sihteeri: Ruut Mattila, +358 (0) 40 590 5257
Rahastonhoitaja: Tatjana Romanova-Vorontsova, +358 (0) 44 556 0766

Luottamushenkilö: Juha Moisio, +358 (0) 50 323 8006
Varaluottamushenkilö: Sampo Haapaniemi, +358 (0) 44 507 4833

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@opera.fi

Puheenjohtaja: Mika Pohjonen

Sihteeri: Koit Soasepp

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Sari Haapasalo, +358 (0) 40 569 4883, sarihaapasalo@hotmail.com
Varapuheenjohtaja: Jussi Siukola, +358 (0) 40075 7423, jussi.siukola@gmail.com

Jäsenet:

Heta Forsten, +358 (0) 40 585 9222, heta.forsten@elisanet.fi
Happi Leppänen, +358 (0) 41 430 6826, happileppanen@gmail.com
Aki Rämö, +358 (0) 40 165 3557, aki.ramo@gmail.com
Hannu Tähtelä, +358 (0) 50 374 3881, hannu.tahtela@pp.inet.fi
Pekka Törmänen, +358 (0) 41 549 9121, pekkatormanen26@gmail.com

Sihteeri/rahastonhoitaja: Anne Malinen, +358 (0) 50 532 4471, annemalinen@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Johannes Raikas, +358 (0) 50 380 7603, raikas@iki.fi
Varapuheenjohtaja: Wiljami Salminen, +358 (0) 40 837 5060, wiljami.salminen@gmail.com

Jäsenet:

Olli Andersen
Matti Jylhä-Vuorio, +358 (0) 50 530 9164, mattijylhavuorio@gmail.com
Janne Laine, +358 (0) 40 736 6669, jllaine@gmail.com
Jarmo Kaijansinkko

Sihteeri: Jarmo Kaijansinkko, +358 (0) 44 598 6116, jksinkko20@gmail.com

Rahastonhoitaja/äänentoistolaitteiston lainaus: Olli Andersen, +358 (0) 50 536 6141, olli.andersen@kymp.net

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Kiira Siikavirta, +358 (0) 50 591 0235
Varapuheenjohtaja: Auri Lampela

Jäsenet:

Amanda Kiiski
Seppo Parkkinen
Oili Tuhkanen
Päivi Väisänen

Sihteeri: Oili Tuhkanen, +358 (0) 50 490 6535, oili.matilda@gmail.com

Rahastonhoitaja: Amanda Kiiski, +358 (0) 40 737 4066

Lahden Muusikot ry:n jäsenet ovat klassisen alan muusikoita.

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Lasse-Matti Laakso, +358 (0) 40 822 4566, lmjlaakso@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Seppo Linkola, +358 (0) 400 212 583, seppo.linkola@gmail.com

Jäsenet:

Mia Kari, +358 (0) 40 530 8522, mia.kari103@gmail.com
Nora Niskanen, +358 (0) 50 347 8987, nora.niskanen@gmail.com
Enna Puhakka, +358 (40) 900 0422, ennalpuhakka@gmail.com
Katariina Ruokonen
Essi Vartio, +358 (0) 44 579 6834, essi.vartio@gmail.com

Sihteeri: Katariina Ruokonen, +358 (0) 40 563 7797, katariina.ruokonen@iki.fi

Rahastonhoitaja: Kjell Häggkvist, +358 (0) 535 8086, krh.bassoon@luukku.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Jouko Viljanen, +358 (0) 40 356 1015, jouko.viljanen@netikka.fi
Varapuheenjohtaja: Jaakko Salminen

Jäsenet:

Krister Aho
Jussi Haavisto
Seppo Istukaissaari
Arto Panula
Jussi Peltonen
Ilkka Vainio

Sihteeri: Jussi Haavisto, +358 (0) 50 362 9428, jussi.haavisto@skor.fi

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Jaana Kauppinen, +358 (0) 40 573 2550, jaanajkauppinen@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Jorma Lautanen, +358 (0) 40 506 5577, jorma.lautanen@luukku.com

Jäsenet:

Jarkko Launonen
Lauri Pekkarinen
Taija Pelkonen
Jukka Piiparinen
Annika Sinisalo
Janne Valkeajoki

Sihteeri/rahastonhoitaja: Mikko Kauppinen, +358 (0) 40 581 2012, kauppinen.mikko@gmail.com

Lappeenrannan kaupunginorkesterin luottamusmies: Lauri Pekkarinen

Orkesterivaltuuskunnan puheenjohtaja: Eeva-Maria Pykäläinen

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Heidi Lehtoranta, +358 (0) 50 535 4556, muusikkoheidi@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Seija Ohenoja, +358 (0) 44 212 7881, seija.ohenoja@gmail.com

Jäsenet:

Katja Inkala, +358 (0) 50 336 5654, katja.inkala@gmail.com
Lauri Kotila, +358 (0) 40 830 1534, lauri.kotila@gmail.com
Kari Ovaskainen, +358 (0) 50 591 3165, kari.ovask@gmail.com
Yrjö Pulkkinen

Sihteeri/taloudenhoitaja: Yrjö Pulkkinen, +358 (0) 50 556 1755, yrjo.pulkkinen@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Jukka Yletyinen, +358 (0) 400 615 109, yletyinenjukka045@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Pasi Salminen, +358 (0) 40 558 4323, pasisalm@gmail.com

Jäsenet:

Matti Kettunen, +358 (0) 50 525 7773 matti.kettunen@ouka.fi
Jukka-Pekka Peltoniemi, +358 (0) 45 122 7412, jp.peltoniemi@gmail.com
Lauri Vasala, +358 (0) 400 605 597, lauri.vasala@gmail.com
Jarmo Väärä, +358 (0) 400 587 454, jarmo.vaara@mail.suomi.net
Ann-Louise Wägar, +358 (0) 50 560 3603, annlouise.wagar@gmail.com

Sihteeri/rahastonhoitaja: Tiina Kortelainen, +358 (0) 400 446 483, tiinahelenak@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Antti Pakkanen, apdoublereed@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Mika Kojo

Jäsenet:

Anna Högström
Kari Lilja
Jorma Nurminen
Arto Taranto

Sihteeri/rahastonhoitaja: Kari Lilja, kariensio.lilja@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Mikko Silander, +358 (0) 40 549 1434, mikko.silander@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Ali Kolehmainen, +358 (0) 400 905 856, ali.kolehmainen56@gmail.com

Jäsenet:

Lauri Angervo, +358 (0) 40 865 8512, lauri.angervo@gmail.com
Petteri Arvola, +358 (0) 40 513 5021, parvola@gmail.com
Heli Haapala
Anna Laakso, +358 (0) 50 587 4223, anna.laaksoangervo@gmail.com

Sihteeri/taloudenhoitaja: Heli Haapala, +358 (0) 50 325 2119, heli.haapala@rovaniemi.fi

Solistit ry on valtakunnallinen, 1.9.2016 perustettu solistien järjestö.

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Petri Bäckström, pbackstr@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Matias Haakana, matias.haakana@gmail.com

Jäsenet:

Nicholas Söderlund, nicholas.soderlund@gmail.com
Olga Heikkilä, onheikkila@gmail.com

Sihteeri: Minna-Leena Lahti, sopranominnaleenalahti@gmail.com
Rahastonhoitaja: Elli Vallinoja, elli.vallinoja@gmail.com

Puheenjohtaja: Terhi Talo, +358 (0) 50 563 7140

Sihteeri: Abigail Sheppard

Jäsenet:

Evaldas Bielinis
Thomas Brun
Giuseppe Martino
Tiina Myllymäki-Ziegler
Edith Stenvall (nuorisoedustaja)

Sihteeri: Abigail Sheppard
Luottamusmies: Nikolas Koskivirta
Varaluottamusmies: Aapo Kokkonen

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@opera.fi

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Henri Lehikoinen, +358 (0) 44 556 8237, henkka.lehikoinen@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Lea Antola, +358 (0) 50 355 0619, lea.antola@tampere.fi

Jäsenet:

Kalle Alatalo, +358 (0) 40 516 9784, kalle.alatalo@gmail.com
Pekka Koivisto
Jarno Laaksonen
Ari Pulkkinen, +358 (0) 50 347 9390, ari@haulibros.com
Kim Wirzenius, +358 (0) 40 760 9722, kim.wirzenius@gmail.com

Sihteeri: Jarno Laaksonen, +358 (0) 50 388 7153, jarnola@yahoo.com
Taloudenhoitaja: Pekka Koivisto, +358 (0) 40 736 1115, pekka.koivisto@tampere.fi

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Pasi Lyysaari, +358 (0) 50 587 8919, pasi.lyysaari@gmail.com
Varapuheenjohtaja: Matti Kariluoto, +358 (0) 40 737 9034

Jäsenet:

Juhani Forsman, +358 (0) 50 5692 524, juhani.f@gmail.com
Jusu Heinonen, +358 (0) 40 5621 956, jusu.heinonen@turunkonservatorio.fi
Leo Luoto, +358 (0) 400 531 239, luotol@gmail.com
Nico Rantanen

Sihteeri/rahastonhoitaja/äänentoistolaitelainaus: Nico Rantanen, +358 (0) 40 707 4225, nico.rantanen@gmail.com

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Marko Konttinen, +358 (0) 50 360 2195
Varapuheenjohtaja: Vesa Ania, +358 (0) 400 442 781

Jäsenet:

Eneko Iriarte, +358 (0) 44 243 0228
Samuli Krohn, +358 (0) 40 513 0165
Anna-Leena Merikivi, +358 (0) 40 583 3425
Erica Nygård, +358 (0) 50 552 5387
Eero Paalanen, +358 (0) 50 301 4440

Sihteeri/rahastonhoitaja: Leenakaisa Sandberg, +358 (0) 44 310 1946

Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@vaasa.fi