Liput Rakkaudella Helena & Jorma -konserttiin jäsenetuhintaan

Jorma Uotisen ja Helena Lindgrenin Rakkaudella Helena & Jorma -konsertissa kuullaan rakastettuja suomalaisia ja kansainvälisiä lauluja, joiden teemoina ovat rakkaus, aika ja ihmisyys. Uotisen ja Lindgrenin musiikillinen yhteistyö on kunnianosoitus elämälle ja taiteelle. Konsertti on kahden kokeneen tulkitsijan vuoropuhelu, joka sykkii samaa rytmiä kuin rakkaus itse. Se käsittelee taiteilijoiden omia elämänvaiheita, ystävyyttä ja kaipausta.

Rakkaudella Helena & Jorma -konsertit kuullaan Savoy-teatterissa 11.9. sekä Hyvinkääsalissa 19.9.

Jorma Uotinen on suomalaisen taiteen monilahjakkuus. Hänen tumma äänensä ja vahva läsnäolonsa tekevät jokaisesta esiintymisestä ainutlaatuisen kokemuksen.

Helena Lindgren on laulaja ja näyttelijä, jonka lämmin ja sävykäs ääni on kuin luotu chansonin, jazzin ja suomalaisten ikivihreiden tulkintaan.

Trio Avec on perustettu vuonna 2003 Jorma Uotisen eri produktioiden musiikista vastaavaksi kokoonpanoksi. Trio on tätä tehtävää hoitanut lähes neljännesvuosisadan ajan niin kotimaassa kuin ulkomaan kiertueillakin.

Liput konserttiin jäsenetuhintaan

Muusikkojen liiton jäsenet voivat ostaa liput Rakkaudella Helena & Jorma -konsertteihin 20 € jäsenetuhintaan (norm. 43,90 €). Liput ovat konserttikohtaisia.

Jäsenetuhintainen lippu lunastetaan konserttipaikan lipunmyynnistä viimeistään tuntia ennen konsertin alkua ilmoittamalla lippuvirkailijalle liiton nimi, jonka kautta etu on myönnetty. Lippu maksetaan normaalisti paikan päällä ja siihen lisätään käsittelymaksu.