Freelancemuusikot ry on rock-, jazz-, ravintola-, keikka- ja studiomuusikkojen valtakunnallinen osasto, johon kuuluu yli 1000 jäsentä.

Kotisivu: www.freelancemuusikot.fi

Johtokunta:

Puheenjohtaja: Pekka Lehti, +358 (0) 40 558 2949, pekka@aitorecords.com

Varapuheenjohtaja: Jaakko Kämäräinen, +358 (0) 50 368 4469, jaakko.kamarainen@helsinki.fi

Raila Kulokari, +358 (0) 400 967 549, raila.kulokari@gmail.com

Sami Laakso, +358 (0) 400 799 589, sami.laakso@gmail.com

Tommi Lindell, +358 (0) 40 551 3827, tommi.lindell@icloud.com

Tuomas Timonen, +358 (0) 40 776 0869, timonen.tuomas@gmail.com

Johanna Viksten, +358 (0) 44 910 9876, lyytituotanto@gmail.com

Milla Viljamaa, +358 (4) 05 545 744, milla.viljamaa@gmail.com

sihteeri: Jukka Peinola, +358 (0) 44 286 2200, sihteeri.freelancemuusikotry@gmail.com

 

Ulkopuoliset asiantuntijat:

Lottaliina Pokkinen, +358 (0) 40 8613 231, lottaliina.pokkinen@muusikkojenliitto.fi

Sami Kuoppamäki, +358 (0) 50 585 3958, sami.kuoppamaki@muusikkojenliitto.fi

Juho Viljanen, +358 (0) 40 5272 470, juho.viljanen@muusikkojenliitto.fi